Udržateľné zdroje v reklamnom priemysle

V posledných rokoch počúvame zo všetkých strán o klimatických zmenách, nadmernom znečistení, o horách odpadkov na pevnine a o ostrovoch odpadkov v mori.

Ani reklamný biznis nie je ľahostajný k týmto otázkam a púšťa sa do boja s týmito problémami vlastným spôsobom.

V našej ponuke sa nachádza reklamný textil vyrobený z certifikovanej organickej bavlny. Takisto ponúkame reklamný textil z recyklovaných plastov a ďalších recyklovateľných materiálov. Samozrejmosťou sú aj výrobky FairTrade, čiže pri ich výrobe nebola použitá detská pracovná sila z krajín tretieho sveta. Takisto ponúkame aj textil z logom Oeko Tex, čo sú textílie bez škodlivých prímesí a vyrobené podľa štandardov udržateľných zdrojov.

Ponúkame reklamné predmety vyrobené z ekologických materiálov ako je bambus, recyklované plasty, prípadne s prímesou bio odpadu ako sú otruby, slama a podobne. Mnohí u našich dodávateľov je priamo zapojených do projektov na zníženie uhlíkovej stopy a vynakladajú snahu o dosiahnutie neutrálnej uhlíkovej stopy do roku 2030.

Naši dodávatelia sú priamo zapojení do neziskových organizácií ako je napr. TreesForAll a snažia sa za každých 10  druhov výrobkov vysadiť jeden strom. Od septembra 2021 do 31.12.2022 tak zredukovali množstvo CO2 o 33.360 kg.

Ďalším programom je nezisková organizácia JustDigIt, kde jeden dodávateľ dáva z každého predaného batohu 1 € na obnovu úrodnej pôdy a zelene v Afrike, aby sa tak stali potravinovo sebestačný a zredukovali hladomor v krajinách.

Program Impact je zameraný na šetrenie vody používaním recyklovaných materiálov na výrobu reklamných predmetov a textilu. Aj samotní dodávatelia si uvedomujú, že voda je nenahraditeľná a dávajú 2% z obratu výrobkov rady Impact do globálnej organizácie water.org, ktorá pomáha zabezpečiť prístup k vode viac ako 771 miliónom obyvateľov.

Toto všetko podporuje aj program OSN, Ciele udržateľného rozvoja (UN Sustainable Development Goals), ktorého sú niektorí naši dodávatelia súčasťou a snažia sa hlavne o body 12 a 13, čo je Zodpovedná spotreba a výroba a Akcie pozitívne ovplyvňujúce klimatické zmeny.

Ak máte záujem o naše ekologické riešenia, stačí kontaktovať našich obchodníkov, ktorí Vám radi a ochotne pomôžu s výberom reklamného textilu a predmetov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a pomáhajú s udržateľnosťou zdrojov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *